MCH155A1R8CK
- Mfr.Part #
- MCH155A1R8CK
- Manufacturer
- ROHM Semiconductor
- Package/Case
- Datasheet
MCH155A1R8CK
- Description
- CAP CER 1.8PF 50V C0G/NP0 0402
- Stock
- 757
- Quality
- Manufacturer :
- ROHM Semiconductor
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 1.8 pF
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0402 (1005 Metric)
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Tolerance :
- ±0.25pF
- Voltage - Rated :
- 50V